Podsjećamo korisnike koji su na Jedinstvenom zahtjevu za potporu prijavili Intervencije Konzervacijska poljoprivreda (31.06.) i/ili Minimalni udio leguminoza od 20% unutar poljoprivrednih površina (31.05.), da su dužni ispoštivati obveze propisane Pravilnikom o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2025. godinu.
U godini 2025., automatskom procjenom satelitskih podataka (Monitoring), Agencija za plaćanja obavlja praćenje poljoprivredne aktivnosti i provjeru poštivanja obveza. Za navedene intervencije pratimo i obvezu da li su glavna i sekundarna kultura (postrna, pokrovna kultura) prisutne na svim prijavljenim parcelama.
Ukoliko želite, možete prisutnost sekundarne kulture zabilježiti putem AgroGTF mobilne aplikacije u koju se prijavljujete pomoću istog korisničkog imena i zaporke koji su vam izdani za pristup AGRONET sustavu.
Zadatak za fotografiranje parcela koje ste prijavili za intervencije 31.05. i 31.06. nalazi se u AgroGTF aplikaciji u kartici Evidencije. Detaljnije upute za korištenje aplikacije nalaze se na slijedećem linku: Agro-GTF-Upute-za-koristenje-web-2025-09.pdf
Ako ste već koristili AgroGTF aplikaciju molimo Vas da ažurirate aplikaciju na zadnju verziju prije novog korištenja.
Ukoliko postoji potreba za dostavu popisa parcela u excel dokumentu, kao i za sve ostale upite javite se na e-mail monitoring@apprrr.hr